top of page

עיצוב זקן: המדריך המלא

ההחלטה לגדל זקן, בחירת הסגנון ועיצוב הזקן היא החלטה אישית לחלוטין ורק אתם אלה שקובעים מה הכי יפה לכם. יש סגנונות שמחמיאים יותר או פחות לכל מבנה פנים, אבל בסופו של דבר אנחנו לא נגיד לכם מה לעשות עם פיסת השיער היפה הזו שיושבת לכם על הפנים

המדריך המלא לעיצוב זקן

איך מוצאים את האני הפנימי המזוקן שלכם ומעצבים את הזקן בדיוק כמו שאתם רוצים? ​

המשימה הראשונה שלכם בעיצוב הזקן, היא לזרוק את סכין הגילוח לפח. אם אתם רוצים לבחור סגנון זקן, אתם חייבים קודם כל לגדל זקן, לתת לו להתפרע, ולראות לאן הטבע לוקח אתכם. בקיצור, זה תהליך, אז תהנו ממנו. נכון, זה נשמע יותר פשוט ממה שזה בפועל, הזקן שלכם הולך להתפרע וכולם הולכים לצחוק עליכם. המשפחה והחברים יגידו לכם לגלח אותו, אבל אתם תהיו חזקים ותנסו להבין מה הזקן רוצה לעשות לפני שאתם מתחילים לאלף אותו. אחרי תקופה שבה הזקן גדל, אתם יכולים להתחיל לחשוב על הסגנון שלכם. מצאנו אוסף תמונות חינני מהמאה הקודמת עם איורי זקן מטורפים, לקחנו אחד אחד ונתנו להם שמות בעברית (כי זה מצחיק), עם הסבר על איך משיגים את התוצאה הרצויה:

סגנונות עיצוב לזקן

1 ⟵ תיאודור

עם שם שדי מסביר את עצמו, וגם נותן כבוד לשמן לזקן שלנו, היופי הוא שעם תיאודור לא צריך לעשות יותר מדי. כדי לסדר אותו מומלץ לתת לזקן לגדול עד למלוא הפוטנציאל הטבעי שלו, ואז פעם בשבוע, אחרי שיוצאים מהמקלחת, לייבש אותו ולחכות כחצי שעה כדי שיתייבש לגמרי, לאחר מכן לסרק אותו עם מסרק לזקן, ולפתוח אותו לצדדים. אם יש שיערות ארוכות מדי, השתמשו במספריים כדי לגזור את הקצוות. אבל באמת רק את הקצוות. תגזרו ממש טיפה, כדי לא ליצור חורים בזקן, ואז תסרקו אותו בחזרה לצורה הטבעית שלו. אם אתם מגלים שם עוד משהו שמפריע לכם, תחזרו על התהליך. בסוף התהליך השתמשו בשמן לזקן ווקס לשפם, וסרקו את הזקן לצורה המועדפת עליכם. מה שמשתלב מאוד טוב עם זקן ״מרושל״ יחסית, הוא שיער ראש מסודר מאוד. אז שימו עליו פומייד, או שתדאגו שהוא יהיה מסופר ומסודר. ובכל מקרה פעם בחודש קפצו לביקור במספרת הגברים המועדפת עליכם.

2 ⟵ דארווין

אין לנו שם מדויק לזקן הזה, חלק מהספרים יקרו לו ״הוליוודי״ או כל מיני שמות מוזרים אחרים, אנחנו מתייחסים אליו כאל זקן קצר בצדדים, בינוני בחלק הקדמי, ושפם מסודר כלפי מעלה. זה עיצוב מגניב לגמרי, אבל קחו בחשבון שאם תנסו אותו, הפיאות וצידי הפנים יהיו הרבה יותר קצרים מהחלק הקדמי, מה שיהיה קשה לתקן אחר כך. בכל מקרה, לא היינו הולכים על ניסיון כזה לבד בבית, אלא הולכים למספרת גברים מקצועית כדי לעשות שם את עיצוב הזקן הראשוני. אם בכל זאת אתם בעניין, חצי שעה אחרי מקלחת כשהזקן יבש, סרקו אותו כלפי מטה, קצרו את צידי הפנים והפאות בעזרת מכונה לפי האורך המועדף עליכם, השאירו מקדימה זקן בינוני, וסדרו את השפם בעזרת מספריים. בסוף התהליך, השתמשו בבאלם כדי לסדר את הזקן, והשתמשו בווקס לשפם כדי לסדר את השפם כלפי מעלה.

3 ⟵ אלימלך

מפה והלאה אנחנו לגמרי ממציאים שמות, אבל נראה לנו מתאים שלאיש בתמונה יקראו אלימלך. עיצוב הזקן פה הוא פשוט יחסית, מדובר בזקן קצר-בינוני בכל האורך, ובשפם ארוך יחסית. לצורך עיצוב זקן מושך כזה, היינו ממליצים לקצר את הזקן בעזרת מכונה לאורך בינוני, אבל לא לגעת בשפם בכלל, תנו לו להתפתח כמה חודשים לפחות כדי שיעלה על מסלול מכובד. כשהשפם הגיע לאורך הרצוי, אפשר לסדר אותו קצת בעזרת מספריים, אבל להשאיר אותו מלא נפח. לאחר שאתם יוצאים מהמקלחת, ומייבשים את הזקן והשפם לפחות כחצי שעה, תוכלו להשתמש בשמן או באלם לזקן כדי לסדר את הזקן ובווקס לשפם כדי לסדר את השפם. שימו כמות מכובדת של ווקס, והשתמשו במסרק כדי לסרק אותו לצדדים וכלפי מטה.

4 ⟵ עיזה

זקן שהיה מאוד פופולארי בקרב אמנים במאה הקודמת, והיום קצת פחות, אם כי להרפתקנים מביניכם יכול להיות שהוא יגרוף הרבה תשומת לב. בגדול, מה שמאפיין עיזה הוא צידי פנים מגולחים, זקן קטן ומעוגל באיזור הסנטר, ושפם מטופח, גדול ומסודר בעזרת ווקס. לצורך יצירת עיצוב הזקן העיזתי, מומלץ לגלח את צידי הפנים קודם בעזרת מכונה, ולאחר מכן בעזרת סכין גילוח, הזקן הקדמי יכול להיות מסופר עם מכונה, או אם אתם באמת רוצים ללכת על הכיוון שמפיע בתמונה אז מסודר בעזרת מספריים, השפם נשאר ארוך, אבל מסודר גם בעזרת מספריים, ולאחר מכן בעזרת ווקס לשפם ומסרק. מומלץ שיהיה לכם הרבה שיער ראש כדי להחמיא לסגנון הזקן הזה.

5 ⟵ יעקב

אנחנו קוראים לו יעקב בגלל שלסבא שלנו היה שפם בדיוק כזה, וקראו לו יעקב. אין הרבה מה להסביר על הסידור הזה, מלבד שהוא לא מצריך גידול זקן, אלא שפם בלבד, ואת השפם ניתן לסדר אחרי מקלחת בעזרת מספריים. מומלץ לתת לו לגדול כדי לא להגיע למצב ״פוני״ קלאסי, ולסדר אותו בעיקר בעזרת ווקס ומסרק. רוצים עוד טיפים? מוזמנים לקרוא את המדריך לגידול שפם בסטייל.

6 ⟵ צלעות טלה

אחד הסגנונות הקלאסים של סידור זקן. אנחנו לא יכולים לחשוב על דבר יותר מפחיד מגילוח אמצע הזקן, וגם פה אנחנו ממליצים ללכת לספר זקנים מקצועי כדי ללכת על זה, אבל אם נפשכם נמשכת לסגנון הזקן הזה, כנראה שלא תהיה לכם בעיה גם לעשות את זה בבית, כי אתם קצת משוגעים. בכל מקרה, גדלו את הזקן לאורך הרצוי, ובתנועה אחת - גלחו את האמצע בעזרת מכונה. לאחר מכן עברו על המקום באמצעות סכין גילוח וזהו! מומלץ להשתמש בבאלם או שמן כדי לסדר את הזקן. הדבר הכי חיובי שאנחנו לוקחים מסגנון הזקן הזה, הוא שעכשיו יש לכם שני זקנים!

7 ⟵ קלאסי

אין לנו שם טוב לזקן הזה, הוא זקן ארוך, מסודר, מסורק כלפי חוץ, עם שפם ארוך. כדי לעצב את הזקן בצורה הזו אתם תצטרכו לתת לזקן לגדול לאורך ארוך יחסית, ולא לגעת בשפם בכלל, פשוט לתת לו לגדול כמה שיותר. אחרי שאתם יוצאים מהמקלחת ומייבשים את הזקן, כדאי לתת לו עד חצי שעה להתייבש, ואז תוכלו לסרק אותו בעזרת מסרק לזקן כלפי חוץ. תעשו את זה במשך משהו כמו דקה כדי לוודא שכל השיער מתיישר, סרקו גם מלמטה, וגם מלמעלה. ניתן אפילו להשתמש בפן על חום בינוני ובעדינות כדי ליישר את שיער הזקן. זה זמן טוב לקחת זוג מספריים טוב ולקצוץ בעדינות קצוות סוררים. בזהירות ולא הרבה, רק כדי לתקן טעויות. השתמשו בשמן או בבאלם כדי לשמן את הזקן, ואז בעזרת פן, יישרו שוב את קצוות השיער.

8 סגנון הזקן הזה מאוד דומה לעיצוב ה״עיזה״ ואתם מוזמנים להשתמש בהוראות שמופיעות בסעיף 4.

9 ⟵ אלביס

במקרה הנ״ל מדובר בפיאות ארוכות ונפוחות. אם גידלתם כבר זקן, כל מה שתצטרכו לעשות הוא לגלח את הזקן מהאמצע כלפי חוץ, ולעצור באיזור פיאות הלחיים שלכם. השאירו יותר או פחות, לפי כמה שבא לכם להיות דומים לאלביס, אנחנו ממליצים להשאיר די הרבה כי אם כבר, אז כבר.

10 ⟵ גם הסגנון הזה מאוד דומה לעיזה. מוזמנים לחזור לסעיף 4.

11 ⟵ המסך

מי שרוצה לעצב את הזקן שלו בסגנון הזה, מרגיש כאילו הסנטר שלו הוא סוג של אולם תיאטרון וכל הסובבים אותו מחכים שהשחקנים הקטנים יצאו מתחתיו ויתחילו את המחזה. הוא היה פופולארי מאוד במאה הקודמת, בעיקר בקרב אוכלוסיית האמיש, בה אגב הוא נפוץ גם היום - לא בקטע היפסטרי. בגדול כדי לעצב את הזקן בצורה הזו מומלץ להתחיל בקיצור כל הזקן לאורך הרצוי, שהוא בדרך כלל בינוני עד קצר. לאחר מכן, ניתן להשתמש במכונה בזהירות כדי להגיע לגבולות הגיזרה הרצויים מתחת ומעל הזקן, ואז לסדר בעזרת סכין גילוח. ניתן להשתמש בבאלם או ווקס לשפם כדי לסדר את הזקן לאחר הסידור. אגב, גם את הסידור הזה אנחנו לא ממליצים לנסות לבד בבית.

12 ⟵ הגרמני

גם הוא פופולארי בקרב קהילת האמיש. כדי להגיע למצב הזה צריך לגדל את הזקן לאורך בינוני, ולגלח מהפיאות ועד קרוב לתחילת קו הפנים, כולל השפם. בעצם אנחנו נשארים עם זקן שנאחז רק בחלק התחתון של הלסת. בנוסף כדאי לסדר שיער סורר שגדל קרוב מדי לצוואר.

כדי לסכם, ההמלצה הכי טובה שלנו היא לשמור על מראה זקן טבעי ומסודר, אבל אם אתם רוצים לעשות משהו הרפתקני יותר, ההמלצה היא לשמור בטלפון את האיור למעלה, ולבוא איתו לספר. אם בכל מקרה תחליטו לנסות להגיע למצב דומה בבית, עשו זאת בזהירות ולאט לאט, ובכל מקרה עדיף שתיעזרו במישהו שיהיה איתכם ויראה את הזקן מבחוץ. בהצלחה!

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comments


bottom of page