top of page

מה זה באלם לזקן?

הרבה אנשים שואלים אותנו מה זה באלם, איך אומרים את זה, ולמה אנשים משתמשים בדבר הזה על הזקן שלהם. החלטנו לקחת צעד ולכתוב מאמר שיסביר אחת ולתמיד מה זה ולמה זה קסם לזקן שלכם. ואגב אומרים את זה ככה: בָּאלְם

מה זה באלם לזקן

למה צריך באלם לזקן?

ככל ששיער הפנים שלך צומח, כך הוא צריך יותר שומן. בלוטות החלב שבעור שלנו מייצרות כמות שמספיקה בערך לזיפים קצרים, ומשלב ארוך יותר, הן לא מסוגלות לייצר את כמות השומן הנדרשת. לכן משתמשים במוצרים שמשמנים את שיער הפנים. מוצרים כמו שמן לזקן או באלם משפרים את בריאות הזקן בכך שהם מזינים את העור בלחות, ועוטפים את השיערה בשמן הנדרש לה. הם גם מלאים בויטמינים שמעודדים צמיחה, מונעים שיערות קבורות, ועוזרים למנוע אדמומיות וגירודים. באלם לזקן עושה את כל הפעולות האלה ועוד.

מה ההבדל בין באלם לשמן לזקן?

כמו שמן, גם באלם (מאנגלית: סוג של משחה מרגיעה) נועד בעיקר להוסיף לחות ולשמן את הזקן. לעומת השמן שמגיע בתצורה נוזלית, הבאלם מגיע בתצורה קשיחה יותר, כמו חמאה. חלק מהאנשים מעדיפים להשתמש בבאלם מכמה סיבות. הראשונה היא שהוא קל לנשיאה, אפשר לקחת אותו לכל מקום, הוא לא נשפך ואין את הסיכון שהוא ינזל על דברים אחרים. הסיבה השניה היא שמאחר ובאלם בדרך כלל מכיל גם אחוז מסויים של שעווה, במקרה שלנו שעוות דבורים, הוא עוזר גם לעצב את הזקן ושומר על הצורה שלו די טוב. חלק מהאנשים מעדיפים את המגע שלו בזקן, והאפקט שלו הוא יותר מט, ופחות מבריק.

מה ההבדל בין חמאה לבאלם?

יש המון סוגים של מוצרים לזקן, ולכל אחד יש את התפקיד שלו. חמאה לזקן בדרך כלל קצת יותר קרובה לשמן לזקן מאשר לבאלם. להבדיל מבאלם, חמאה לא תכיל ווקס משום סוג ולכן היא לא תעזור בעיצוב הזקן. היא נועדה לרכך את הזקן ולתת לו לחות וריח טוב. חמאה בדרך כלל נמסה ביד ודומה מאוד לפעילות של שמן לזקן כאשר ההבדל העיקרי הוא שבטמפרטורת החדר היא מגיעה בתצורה מוצקה. כרגע מעפילים לא מייצרת חמאה. אם נראה לכם שאנחנו צריכים לשקול את זה מחדש, שלחו לנו הודעה ונחשוב על זה שוב.

מה יש בבאלם של מעפילים?

במשך תקופה ארוכה עבדנו על פיתוח באלם שיכיל רכיבים טבעיים ואיכותיים בלבד. רצינו לייצר באלם נעים וחלק, שלא משאיר גושי שעווה בידיים או בשיער (כי מי צריך כזה דבר?). הבאלם של מעפילים מבוסס על אחוז קטן של שעוות דבורים טבעית שלא עברה שום תהליך כימי, חמאת קוקוס וחמאת שיאה אורגנית (שההבדל בינה לבין חמאת שיאה רגילה הוא פשוט משוגע), בשילוב עם שמנים אורגנים כמו חוחובה שעוזרים להזין את העור בלחות, ושמנים אתריים באיכות הגבוהה ביותר כמו אשכולית, לוונדר, קינמון ועוד שמנים רבים וטובים שמזינים את השיער ואת העור בויטמינים, ועוזרים למנוע אדמומיות וגירוי.

באלמים לזקן של מעפילים

מה הם סוגי הבאלמים של מעפילים?

למעפילים יש ארבעה באלמים, כולם מבוססים על תרכובת בסיסית דומה של שעוות דבורים, חמאת שיאה, חמאת קוקוס ושמנים, בשילוב עם שמנים אתריים שמקנים להם ריחות שונים, ולכן הבחירה של הבאלם היא בעיקר בחירה של ריח. ​

תיאודור באלם לזקן

תיאודור:

בדומה לשמן תיאודור, הבאלם שלנו מכיל ריח קלאסי של אשכולית ולוונדר. שמן האשכולית נותן רעננות הדרית עם בסיס מריר ובוגר והלבנדר מאזן, ומוסיף לו רוגע ונינוחות נעימה.

עוצמת ריח: 2 | אחיזה: 2 | ברק: מט

פרופיל ארומטי: לבנדר ואשכולית

ניקו באלם לזקן

ניקו:

באלם עם ריח של תה מיערות הכרמל. ניקו מחובר מאוד לשורשים הארצישרלים שלו עם שמן לואיזה (לימונית) ונענע. הוא מרענן ונעים, ומרגיש כמו טיול בשבת בבוקר.

עוצמת ריח: 4 | אחיזה: 2 | ברק: מט

פרופיל ארומטי: נענע ולואיזה

טאורוס באלם לזקן

טאורוס:

אם ניקו מרגיש ישראלי, טאורוס מרגיש הכי רחוק מישראל, ומזכיר את חג המולד באירופה. טאורוס מקבל ריח דומיננטי משמן שמופק מקליפת עץ הקינמון ומגרגרי הציפורן. הוא מרגיש כמו סיידר חם, ומתאים מאוד לחורף.

עוצמת ריח: 5 | אחיזה: 2 | ברק: מט

פרופיל ארומטי: קינמון וציפורן

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page