top of page

איך לגדל זקן?

מאז ומעולם גברים גידלו זקן. קודם כל כי לא היה להם סכין גילוח, ומאוחר יותר כי הם אהבו את איך שזה נראה. לפניכם מדריך קל שיעזור לכם לגדל זקן בצורה הכי טובה שאפשר

איך לגדל זקן

Illustration by Markus Magnusson

האמת שכשחושבים על זה, המנהג הזה - להתגלח - הוא די מוזר. לקום בכל בוקר ולהשתמש בסכין כדי להסיר משהו שהגוף שלכם מגדל באופן טבעי נשמע לנו קצת מוזר. למזלנו אנחנו לא בצבא יותר, ואפשר לעשות מה שבא לנו אז הנה מדריך קל שיעזור לכם לעשות את זה בצורה הכי טובה שאפשר.

​1 ⟵ להתחייב לזקן

כן, להתחייב. כי אם לא תתחייבו אתם תגיעו למצב מביך ואז תתחרטו ותגלו שלא באמת הגעתם לשלב המזוקן הכיפי, אלא עברתם רק את שלב הזיפים המעצבן. וכן, יש שלב כזה והוא עובר. זה מגרד ומציק, אבל אם תעשו את זה נכון, גם השלב הזה יעבור יחסית בקלות. אז אם החלטתם שאתם הולכים על זה, לכו על זה ואל תסתכלו לאחור כי אתם תחזרו בכל פעם בדיוק לנקודת ההתחלה, ותפספסו המון טוב שנמצא בצד השני.​

2 ⟵ תנו לו את הכלים לגדול

כדי שהזקן יגדל בצורה אופטימלית חשוב לתת לו את כל הכלים שהוא צריך כמו שמן, באלם, שמפו מתאים ועוד. זה גם אחד החלקים הכי כיפיים בגידול זקן. אתם לומדים משהו שרוב האנשים לא מכירים, ואתם מביאים איתכם נושא שיחה קליל ומעניין. -״שמן לזקן?! מה זה?״ -״בואו, אני אספר לכם בזמן שאתם מתאהבים בי״.

אז הנה כמה כלים שיעזרו לכם לעבור את התקופה הזו בקלות:

שמן לזקן / באלם לזקן - כמו שאמרנו קודם, שלב הזיפים יכול להיות בעייתי. הזיפים מגרדים, העור נהיה אדום וכבר אז חלק מהאנשים מתייאשים. כדי שזה לא יקרה, אתם יכולים להתחיל להשתמש בכמה טיפות של שמן לזקן אחרי כל מקלחת. כתבנו פוסט שמסביר את זה קצת יותר לעומק על איך למנוע גירודים בזקן. אם אין לכם כח, זה פשוט דבר טוב שעוזר למנוע גירוד ואדמומיות, נותן ריח טוב, וכח להמשיך. כשהזקן שלכם יגדל תצטרכו להשתמש בכמות קצת יותר גדולה של שמן לזקן וגם תוכלו לעבור לשימוש בבאלם, שזה בעצם מאוד דומה רק בתצורה של חמאה, מה שהופך את זה לקל יותר לקחת איתכם, נעים יותר לחלק מהאנשים, וגם עוזר קצת לעצב את הזקן כשהוא מתארך.

שמפו לזקן - מומלץ לשמור על הזקן נקי, בהתחלה תוכלו להשתמש בסבון פנים, אבל מאוחר יותר מומלץ לעבור להשתמש בשמפו מותאם לזקן. (מעבירים רגע לערוץ הקניות:) השמפו לזקן של מעפילים עשוי מהרכיבים הכי טובים, מותאם במיוחד לזקן ולעור הפנים, מועשר בויטמין אי ולא מכיל מלחים שזה ממש לא טוב לזקן ולשיער בכלל.

(ו...חזרנו:) בכל שמפו, גם כזה שמותאם לזקן, לא משתמשים יותר מפעם בשבוע, כי שמפו מסיר את השמן הטבעי מהזקן, ומוציא אותו מאיזון.

מרכך - החפיפה מסירה חלק מהשמנוניות והרכות של הזקן, ולכן בכל מקרה אחרי שמפו מומלץ להשתמש גם במרכך שמתאים לזקן.

מסרק ומברשת - כדי להחזיר לזקן את הצורה שלו אחרי המקלחת, תוכלו להשתמש במסרק שמותאם לזקן כדי לסדר את השיער, ובמברשת מיוחדת לזקן כדי להחזיר את כולו למקום ולהקטין קצת את הנפח שלו. אנחנו ממליצים להשתמש במוצרים ייעודיים לזקן כי מוצרים אחרים יכולים לתלוש יותר מדי שיער או פשוט לא לעשות את העבודה.

ערכה לטיפוח הזקן של מעפילים: שמפן לזקן, שמן לזקן ושובר לסידור זקן בברבריה

3 ⟵ תנו לו את הזמן לגדול

גם אחרי שהזקן שלכם גדל, אתם לא באמת יודעים עד איפה הוא מגיע. הרבה פעמים שואלים אותי ״אם לא תקצר אותו, היא ימשיך לצמוח לנצח?״ והתשובה היא שאצלי לא. אצלי הוא מגיע לאורך מסויים ושם הוא נעצר. הגנים שלי פשוט מתוכנתים לאורך מסויים ומעבר לזה השיערות לא מחזיקות. אבל אני ממש מרוצה מזה, לי זה מתאים. יש אנשים שהזקן שלהם צומח המון, ויש כאלה שלא. בכל מקרה, כדי שסידור הזקן יתאים לכם, אתם צריכים להבין איפה הגבול הזה עובר אצלכם. זו אגב הנקודה בה לדעתי הזקן נראה הכי טוב, אם מסדרים אותו נכון. ​

4 ⟵ תעבדו עם מה שיש לכם

בהמשך לסעיף הקודם, אחרי שהבנתם מה האורך הטבעי של הזקן שלכם, תתחילו להבין איך הוא נראה הכי טוב אצלכם, ואז תוכלו לבחור את סידור הזקן שהכי מתאים לכם. בשלב הזה אני חושב שכדאי לכם להתייעץ עם ספר זקנים מקצועי כדי לשמוע מה יש לו להגיד. בכל מקרה ההמלצה שלי היא שאם מקצרים, מקצרים ממש טיפה, רק כדי לסדר אותו, ולא ממש לעצב אותו ולשנות לו את הצורה. לסיכום, כמו כל דבר טוב בחיים, זקן מצריך השקעה, אהבה, תשומת לב לפרטים ומסירות. אבל הוא יתן לך בחזרה הרבה יותר מזה, ואתה תהיה מאושר שהתחלת.

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comments


bottom of page