אילו מרכיבים הכי טובים לעור ולשיער שלך? המדריך המלא

משמן אשכוליות, דרך נענע וזרעי ענבים ועד לשמן שקדים וחוחובה. הכירו את החומרים הטבעיים והטובים ביותר לטיפוח גברי

בימינו, רבים כבר יודעים שהביקוש והשימוש במוצרים אורגניים הולך וגובר. החל מקפה המופק ממקור פולים יחיד ועד למוצרים חקלאיים טבעוניים. זו כבר שגרה, אנשים רוצים לדעת במה בדיוק הם משתמשים ומאיפה זה מגיע. אנחנו חיים בעידן בו כמויות עצומות של מידע זמינות לנו תמיד בכל מקום. אז למה שלא ננסה להבין מה אנחנו מכניסים לגוף שלנו, או במקרה הזה - שמים עליו? וכך, יותר ויותר אנשים עושים את המאמץ הקטן הזה ומשתמשים במוצרים מחומרים טבעיים בכל תחומי החיים.

השימוש בחומרים טבעיים מתרחב לתחום הטיפוח – העידן של מוצרי טיפוח הפוגעים בשכבת האוזון עבר מן העולם. אבל זאת לא הסיבה היחידה שבגללה החלטנו לעשות שימוש בחומרים טבעיים כשרקחנו את המוצרים של מעפילים. כימיקלים, ניסויים על בע"ח, ריחות מלאכותיים – כולם הולכים ונכחדים. כך דברים נעשו תמיד בקצה הים הגדול.

ככה עושים את זה (צילום: דן פרץ)

אתה רוצה שמוצרי הטיפוח שלך יתנו לגופך תחושה מרעננת ונקיה. הידיעה שהמוצרים בהם אתה משתמש הם מחומרים טבעיים מכניסה אותך לאווירה הנכונה. אנחנו רוצים להחזיר את הפשטות, את הביטחון ואת האלגנטיות בעזרת רכיבים טבעיים שצמחו באזור הים התיכון.

כשאנחנו מתחילים לרקוח פורמולה למוצרי מעפילים – שמן לזקן, סבון, שמפו, קונדישינר או משחה, אנחנו מתמקדים ברכיבים הגדלים באיזור הים התיכון ומשתמשים בשמנים אתריים שמופקים מהם. זהו איזור ענק, ויש לנו הרבה אפשרויות מדהימות. אנחנו לומדים מההיסטוריה של השימוש בצמחים, עשבים ופירות ואיך להשתמש בהם בצורה הטובה ביותר לטיפוח העור והשיער.

הים הגדול היה תחנה משמעותית בדרך הבשמים - המסלול של סוחרי התבלינים במסעותיהם מאסיה לאירופה. החופים היו עדים למאות שנים של תבלינים שעשו את דרכם על המים, והידע לגבי אילו תבלינים ורכיבים הם הטובים והמועילים ביותר, נשאר עד היום באזורנו. שמפו מעפילים מעניק לשיער ריח אלגנטי בזמן שהוא מחזק את שורשי השיער ומזין אותו בלחות.