טיפים לשדרוג הדירה

גם אם הדירה שלך לא באמת מוזנחת ורחוקה מלהרגיש כמו מאורה, יש כמה דברים שיכולים לגרום לה להיות מוצלחת בהרבה - אלגנטית, מרגיעה וכזו שבאמת מרגישה כמו בית. מדריך

תלה תמונות

גם אתה לא מחזיק בתואר מומחה לאיקאה או בעל יכולות טבעיות לעיצוב, תוכל לשדרג את מראה הקירות שלך. אתה רק צריך לחשוב על סגנונות עיצוביים שאתה אוהב, פלטות צבעים שמרגיעות אותך או משהו פשוט שתפס לך את העין. רק תזכור באיזו שנה אנחנו ותחסוך מעצמך את הפוסטר של ״ספרות זולה״ או עטיפות אלבומים של פינק פלויד. אפשר לנצל את ההזדמנות ולתרום לאמנות ישראלית - לא חסרים יוצרים מקומיים מוכשרים שמוכרים את הדפסים של היצירות שלהם: גפן רפאלי שמתחזקת את פרופיל האינסטגרם המשובח Dailydoodlegram, המעצב רון נדל, Darfish, או הקהילה לאמנות ישראלית Artbeat. אם אתה רוצה לקבל את המשלוח מעבר לים, תציץ במגוון המטורף באתר Society6.

טיפים לשדרוג הדירה

המנוחה שאחרי הניקיון (צילום: לירון אראל)

סדר את חדר האמבטיה שלך

זה הזמן לסדר את מוצרי הטיפוח. זרוק לפח את האריזות הריקות שסתם זרוקות אצלך וחדש את המלאי לפי הצורך. כדאי לנקות סביבם את השאריות הנוזליות ובכלל, לשפר את הופעת המדף. את המוצרים שאתה אוהב שמור נגישים, קרוב אליך. למשל את השלישייה המנצחת שלנו - שמפו, סבון ומרכך (לשיער ולזקן). ואם אנחנו כבר שם - בדוק שוילון המקלחת במצב נקי ותקין או זקוק להחלפה.

אל תשב לבד בחושך

בין אם הדירה שלך מוארת ביום או לא, כדאי להשקיע בכמה גופי תאורה יעילים. ברגע שהבית מואר הוא נראה ומרגיש אחרת. כאשר אתם קונים גופי תאורה, כדאי לשים לב שהם אינם פתוחים כלפי מעלה (כדי למנוע כניסה של זבובים, יתושים ושאר הפתעות שיחכו לך שם). כדאי ללכת על נורות המפיצות אור בגוון צהוב, שמדמה את אור השמש הטבעי. מנורות תלייה, שאינן צמודות לתקרה, בדרך כלל נפוצות בדירות צעירות יותר ואילו מנורות צמודות תקרה או מנורות נברשת מאפיינות בתי משפחות. אם יש לך קצת יותר תקציב, תוכל להשקיע בנורות חכמות שלא רק שתוכל לשלוט בהן מהסמארטפון, לתזמן את ההפעלה והעוצמה שלהן, אלא גם לשנות את הצבע שלהן בהתאם לשעה, האווירה הרצויה ומצב הרוח שלך באותו רגע.

<