איך לשמור על הזקן בגשם

איך לשמור על זקן בריא ומסודר גם במזג אוויר קשה, בחשמל סטטי, יובש, או גשם?

לשמור על הזקן בגשם

שמרו על הזקן בגשם (איור: יהלי זיו)

אם יש לכם זקן, בטח שמתם לב שבזמן החורף הוא לא בדיוק חוגג בטיול שורשים על חוף בתאילנד אלא יותר כמו ספארי בניגריה בלי מדריך, בלי רכב ובלי בגדים. פחות נעים כל החשמל הסטטי הזה ועכשיו הגשם. הרגשנו שבימים קשים אלה נמדדת התרומה של מעפילים אמיתיים לקהילת המזוקנים בישראל והחלטנו לעשות מעשה - להוציא את המקלדת ולהתחיל להקליד.

בואו נתמקד רגע על הקסם הזה שנקרא חשמל סטטי. כשאתה ילד שמגלה חשמל סטטי לראשונה, זה פלא של הטבע, ממש לא מבין איך כל הדבר הנפלא הזה קורה, ואז אתה מתחשמל ומתחיל לפקפק בקיומו של אלוהים, או ממש לפחד ממנו. כשאתה גדל אתה נרגע קצת, ומבין שמדובר בתופעת טבע מוכרת, שאין ממה לפחד, ועדיין בכל פעם שאתה מתחשמל אתה הולך לפינה לנשום. חשמל סטטי משנה את כל מה שאנחנו מכירים לגבי מה נמשך למה, ולאן דברים זורמים, נגיד הזקן שלך: ממתי השיערות שלו כל כך אוהבות אחת את השניה? זה מרגיש כאילו לפעמים הן רוצות להיות חברות הכי טובות והופכות לסוג של צמה מעצבנת, או שלפעמים דווקא מתחשק להן להיות סנטה קלאוס, וכל אחת הולכת לדרכה. כל הזמן הכינו אותך שהחשמל הסטטי הזה יעבור עם הגשם הראשון! והוא באמת עבר, אבל אז הגיעה התמודדות חדשה שלמה עם הגשם הראשון! ועם השני וכל אלו שאחריו! ואם נתקעת בחוץ בגשם, אז הבנת שגם זה לא קסם, ושאתה לא כל כך בטוח שאתה רוצה להמשיך לגדל זקן. אז תן לעצמך סטירה, ובוא נמשיך. הנה כמה טיפים:

הזקן שלי יכול להטעין טלפון

חשמל סטטי נוצר משילוב של כל מיני דברים, אבל בעיקר מיובש וחום. במלחמה שלך נגד החשמל הסטטי (לא להתבלבל עם סטטיק, אותו אנחנו אוהבים) יש לך שתי מטרות - הראשונה היא לנסות להיות מוקף בכמה שיותר לחות והשנייה היא לגעת בזקן כמה שפחות. יש כל מיני דרכים להוסיף לחות לסביבה שלך, אנחנו מאוד אוהבים להשתמש במאייד שמייצר אדים שמעלים את רמת הלחות בחדר. כמובן שכדאי גם לדאוג שהזקן עצמו לא יהיה יבש, ולכן אנחנו משתמשים במוצרי לחות כמו שמן לזקן או באלם. אגב, זה לא אומר שצריך להשתמש בכמות גדולה יותר של שמן, זה פשוט אומר שצריך לוודא שהשמן באמת מגיע לזקן ומתפזר באופן שווה. הנושא השני הוא ההתעסקות שלנו בזקן. דמיינו שהזקן שלכם הוא סוודר: מה קורה כשאתם משפשפים סוודר שוב ושוב בסביבה יבשה וחמימה? זה מייצר המון חשמל סטטי וגורם לכל החברים שלכם להתרחק. אז אם תשחקו יותר מדי בזקן, החיכוך של השיערות אחת בשניה ייצר חשמל סטטי שיגרום להן להיראות ממש לא במיטבן. אם אתם משתמשים במסרק כדי לסרק את הזקן, מומלץ להשתמש במסרק עץ, שלא מעביר חשמל סטטי. אפשר לסרק את הזקן בעדינות אחרי שהשתמשתם בשמן או באלם, ואז לעזוב אותו לנפשו.