top of page

כל הטעויות שאתה עושה במקלחת

טקס המקלחת הוא כבר מזמן לא פונקציה של ניקיון בלבד, אלא זמן איכות עם עצמך והמחשבות שלך. כדי לעשות את זה נכון - יש 6 דברים שאתה צריך להפסיק לעשות

כל הטעויות שאתה עושה במקלחת

(צילום: לירון אראל)

1 ⟵ אתה מתקלח במים רותחים מידי

אין כמו מקלחת חמה, אבל כשהיא חמה מידי היא פוגעת בעור שלך. אנחנו חיים במדינה לוהטת עם אחוזי לחות גבוהים ומים רותחים מידי פשוט פוגעים בשכבת ההגנה של העור. חשיפה ממושכת מדי למים רותחים פוגמת ביכולת העור לשמר את הלחות שלו, מה שיגרור הזעה מוגברת (ואתה באמת לא רוצה את זה). מקלחת בטמפרטורה פושרת תשמור על העור שלך - ואם אתה בכל זאת עולה בטמפרטורות, רק תשמור על פרופורציות.

2 ⟵ אין לך מוצרי מקלחת משלך

זה נראה כל כך פשוט ומובן מאילו, שיותר מדי גברים עושים את זה - מתעלקים על מוצרי רחצה של הבת זוג שלהם. הרי הסבון והשמפו שלה כבר שם, אז למה לא? אנחנו נגיד לכם למה: אתם לא אותו אדם, ולכל אחד צרכים משלו. אולי העור שלך רגיש יותר? השיער שלך דק יותר? ואולי פשוט לא מתאים לך להריח כמו פפאיה? מוצרי הרחצה שלנו נועדו בדיוק למטרה הזו. תוכל לבחור מתוך מגוון של מוצרי רחצה כמו סבון, שמפו, מרכך, קרם לשיער ומוצרי טיפוח נוספים שנרקחו במיוחד לגברים. חוץ מזה, מגיע לך משהו מפנק שהוא רק שלך, וסביר להניח שהיא זו שתתחיל לגנוב לך.

מוצרי רחצה לגברים

גם לך מגיע

3 ⟵ אתה משתמש בדאודורנט במקום בסבון

יש כל מיני דאוטורנטים שמבטיחים הגנה מהזעה ליממות שלמות, ואתה? חשוב לך להריח טוב. רק תזכור שזה לא תחליף להיגיינה, כזו שבאה לידי ביטוי בניקיון עצמו ולא רק בניחוחות. מומלץ להשתמש בסבון שלא מביא ליובש ושחיקה של העור. חשוב להקפיד ולהשקיע בסבון טוב ולא רק בדאודורנט. אם נעיד על עצמנו, אז נספר שהסבון של מעפילים, למשל, מכיל ויטמין E ואין בו מלחים או סיליקון. והריח שלו? האף שלך יעוף עליו.

4 ⟵ אתה מתקלח מהר מידי וממהר לצאת

יש אנשים שמתייחסים למקלחת כמטלה פונקציונלית בלבד וכתוצאה ישירה מכך לא מבלים בה מספיק. המקלחת שלהם זריזה ותכל׳סית - סבון, שמפו, שטיפה, ניגוב. למה בעצם? חיי היומיום הלחוצים לא באמת מאפשרים לנו הרבה רגעים שלנו עם עצמנו בלבד. נכון שיש הרבה לחץ, אבל אל תתנו לו לדחוק אתכם לפינה. ממש כמו ארוחת בוקר מזינה או אימון במכון כושר, גם המקלחת היא פעולה עם ערך פיזי ונפשי גבוה. היא מרגיעה את השרירים, מנקה ומטהרת את העור. יש שמאמינים שזו פעולה של התעלות רוחנית שמסייעת לרוגע ולהלך המחשבה. לפני שאתה בורח החוצה ללימודים, לעבודה, לילדים, למסיבה - תן לזה עוד כמה דקות. לפעמים, המחשבות והרעיונות הטובים ביותר עולים דווקא במקלחת.

תהנה מכל רגע

5 ⟵ אתה מפריז בשימוש בשמפו ומרכך

אנחנו ממליצים כמובן על שימוש בשמפו ומרכך, אבל חשוב שהשימוש שתעשה בהם יהיה אפקטיבי. זו הסיבה שהשימוש במוצרים האלה צריך להיעשות במידה הנכונה והבריאה לעור הקרקפת. לא הרבה יודעים זאת, אבל את השמפו צריך לשים רק על הקרקפת. השטיפה עצמה היא שתגרום לו להגיע לכל יתר השערות. דווקא הקרקפת היא המקור לשמנוניות השיער ויותר מידי שמפו ומרכך מזיקים לה מאוד.

את המרכך כדאי למרוח על השערה עצמה ולא על הקרקפת. עם זאת, מומלץ לזכור ששימוש יתר במרכך עלול לפגוע בשיער, לכן אל תפריז בכמות ובתדירות. גם הטמפרטורה של החפיפה צריכה להיות רגועה ולא חמה מידי, ודאי שלא רותחת. מעל טמפרטורה מסוימת בלוטות החלב בקרקפת מתחילות לפעול יתר על המידה גורמות לשמנוניות השיער.

6 ⟵ משום מה, אתה לא שר במקלחת

נכון, זה לא תמיד פשוט וצריך להתגבר על המבוכה - אבל עם קצת אומץ, הכל אפשרי. המים הם גיטרות, דפנות האמבטיה או המקלחות הן אחלה של תופים והשאר רק תלוי במצב רוח שלך. אם אתה לא בעניין של לשיר, אל תמהר לצאת מהמקלחת. אפשר גם להאזין למוזיקה, פודקאסט, די.ג׳יי סט או כל מה שישאיר אותך שם עוד שתי דקות. מה שאנחנו ממש לא ממליצים עליו, אגב, זה לרקוד במקלחת. בבקשה אל תנסה את זה.

כשהמים זורמים אף אחד לא יכול לשמוע אותך שר

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comments


bottom of page