איך לגדל שפם בסטייל

הדמויות ב״נרקוס״ הוכיחו לנו שאפשר לגדל שפם שלא רק שאינו נראה מטופש, אלא גם משדרג את הסקס-אפיל בצורה מרשימה. עכשיו תורכם לעשות את זה נכון - המדריך למי שממש רוצים שפם, אבל לא בטוחים מאיפה להתחיל

נטפליקס עשו את זה. מעבר לסיפורים עוצרי הנשימה והמשחק המעולה של כוכבי הסדרה, ״נרקוס״ הביאה לא למסך לא רק מרדפים אחר קרטלי סמים, שחיתויות בממשל והרבה וייב דרום אמריקאי, אלא גם סטיילינג גברי מרשים. אמנם הסדרה מתרחשת בשנות השבעים, השמונים והתשעים (ובקולומביה), ולכל תקופה את חוקי האופנה שלה, אבל אלמנט אחד נשאר שם דרך קבע.

חוויאר פניה, ״נרקוס״

חוויאר פניה והשפם המפורסם (מתוך העונה השלישית של ״נרקוס״)

דמותו של חוויאר פניה, אחד משני הסוכנים האמריקאים שהביאו לנפילתו של פבלו אסקובר בשתי העונות הראשונות, היא דמות הגבר המרשימה ביותר על המסך מאז דון דרייפר. השחקן פדרו פסקל (שעבור רבים הוא גם אוברין מרטל מ"משחקי הכס") עושה זה לנשים, לגברים, ולגברים סטרייטים, שאם הם לא נמשכים אליו, הם רוצים להיות כמוהו (ואם הם יגידו שלא - הם משקרים). והוא עושה את זה, כמו שאר כוכבי הסדרה - עם שפם. האובססיה לדמותו של פניה ולסדרה בכלל של הרבה מאוד גברים מעלה את השאלה: האם זה אפשרי? האם באמת אפשר להחזיר את השפם לאופנה מבלי להיראות מגוחכים כמו שחקני פורנו משנות השבעים? פניה נראה עם זה מעולה, אפילו אסקובר נראה טוב - אז למה לא אנחנו? ובכן, אנחנו לא חוויאר פניה. אבל יכול להיות, שבהשראת הסדרה הזו, יותר גברים ירגישו בטוחים להתהדר בשפם מבלי לההרגיש נבוכים או מפודחים.

איך זה יקרה? לפני הכל - אנחנו חייבים להיות מודעים לעצמנו. כמו שלא לכל אחד מתאים זקן - כך גם לכל אחד מתאים שפם. בואו נסתכל על עצמנו טוב במראה לפני שאנחנו יוצאים להרפתקת השפם ונשאל עצמנו, האם השפם הזה יכול להיות אנחנו, ורק אז ננסה בביטחון. הנה כמה דברים שחשוב לזכור בדרך לשפם המושלם:

1. השפם שלכם יתפוס ריחות. ולכן, הקפידו על מה שאתם אוכלים. אם בכל זאת יש לכם תאווה לעמבה או טונה בצהריים, הקפידו לשטוף את הזקן היטב מיד אחרי כל ארוחה.

2. הפכו את שטיפת השפם להרגל. תנו לשיערות השפם את מה שמגיע להם ושטפו את הפנים. עבור השפם, תוכלו להשתמש בשמפו לזקן של מעפילים, אתם תופעתו כמה רעננים אתם מרגישים ואיך הכל מתחיל מחדש.

3. אל תגלחו בזהירות מתחת לנחיריים והשאירו פס קטן של שפם רק מעל השפה העליונה.