top of page

איך לגדל שפם בסטייל

הדמויות ב״נרקוס״ הוכיחו לנו שאפשר לגדל שפם שלא רק שאינו נראה מטופש, אלא גם משדרג את הסקס-אפיל בצורה מרשימה. עכשיו תורכם לעשות את זה נכון - המדריך למי שממש רוצים שפם, אבל לא בטוחים מאיפה להתחיל

נטפליקס עשו את זה. מעבר לסיפורים עוצרי הנשימה והמשחק המעולה של כוכבי הסדרה, ״נרקוס״ הביאה לא למסך לא רק מרדפים אחר קרטלי סמים, שחיתויות בממשל והרבה וייב דרום אמריקאי, אלא גם סטיילינג גברי מרשים. אמנם הסדרה מתרחשת בשנות השבעים, השמונים והתשעים (ובקולומביה), ולכל תקופה את חוקי האופנה שלה, אבל אלמנט אחד נשאר שם דרך קבע.

חוויאר פניה, ״נרקוס״

חוויאר פניה והשפם המפורסם (מתוך העונה השלישית של ״נרקוס״)

דמותו של חוויאר פניה, אחד משני הסוכנים האמריקאים שהביאו לנפילתו של פבלו אסקובר בשתי העונות הראשונות, היא דמות הגבר המרשימה ביותר על המסך מאז דון דרייפר. השחקן פדרו פסקל (שעבור רבים הוא גם אוברין מרטל מ"משחקי הכס") עושה זה לנשים, לגברים, ולגברים סטרייטים, שאם הם לא נמשכים אליו, הם רוצים להיות כמוהו (ואם הם יגידו שלא - הם משקרים). והוא עושה את זה, כמו שאר כוכבי הסדרה - עם שפם. האובססיה לדמותו של פניה ולסדרה בכלל של הרבה מאוד גברים מעלה את השאלה: האם זה אפשרי? האם באמת אפשר להחזיר את השפם לאופנה מבלי להיראות מגוחכים כמו שחקני פורנו משנות השבעים? פניה נראה עם זה מעולה, אפילו אסקובר נראה טוב - אז למה לא אנחנו? ובכן, אנחנו לא חוויאר פניה. אבל יכול להיות, שבהשראת הסדרה הזו, יותר גברים ירגישו בטוחים להתהדר בשפם מבלי לההרגיש נבוכים או מפודחים.

איך זה יקרה? לפני הכל - אנחנו חייבים להיות מודעים לעצמנו. כמו שלא לכל אחד מתאים זקן - כך גם לכל אחד מתאים שפם. בואו נסתכל על עצמנו טוב במראה לפני שאנחנו יוצאים להרפתקת השפם ונשאל עצמנו, האם השפם הזה יכול להיות אנחנו, ורק אז ננסה בביטחון. הנה כמה דברים שחשוב לזכור בדרך לשפם המושלם:

1. השפם שלכם יתפוס ריחות. ולכן, הקפידו על מה שאתם אוכלים. אם בכל זאת יש לכם תאווה לעמבה או טונה בצהריים, הקפידו לשטוף את הזקן היטב מיד אחרי כל ארוחה.

2. הפכו את שטיפת השפם להרגל. תנו לשיערות השפם את מה שמגיע להם ושטפו את הפנים. עבור השפם, תוכלו להשתמש בשמפו לזקן של מעפילים, אתם תופעתו כמה רעננים אתם מרגישים ואיך הכל מתחיל מחדש.

3. אל תגלחו בזהירות מתחת לנחיריים והשאירו פס קטן של שפם רק מעל השפה העליונה. לשפם בריא ועשיר צריך לתת לצמוח. חוץ מזה, זה לא מראה להיט.

4. כשתתנו לו לצמוח - אל תפחדו משיערות חדשות שתראו לראשונה על פניכם. לכו איתן, קצצו עם מספריים כשהן צונחות לשפה או סוררות אל תוך הנחיריים. זכרו: לא תמיד אתם לא יכולים לעשות את זה לבד וכדאי להיעזר בברבר.

5. השפם גדול ועבה? השתמשו במסרק לעצב אותו (הכי טוב מעץ מיוחד), השתמשו בפן לרכך אותו (20 שניות יספיקו), והכי חשוב - הצטיידו בווקס משלכם. אפילו בשניים, אחד ליד הכיור באמבטיה ואחד בתיק. היעזרו בסרטון הזה איך להשתמש בווקס בצורה הטובה ביותר. ברגע שתתחילו להשתמש בווקס לשם באופן קבוע, כבר לא תוכלו בלי.

ווקס לשפם

סלבדור זה הווקס לשפם של מעפילים, לא דמות מ״נרקוס״

6. אם הפנים שלכם חלקות - אל תגדלו את השפם לבד, זה לא נראה טוב. גדלו מעט את הזקן כולו ואז פנו מקום לשפם. תהיו בטוחים בשפם ובגבריות שהוא מייצג. זכרו: זה לא מה שאתם לובשים - אלא איך שאתם לובשים אותו.

כשעבר מ״משחקי הכס״ ל״נרקוס״, פדרו פסקל סיפר בריאיון לניו יורק טיימס ששאפתנות, תכונה שמגדירה היטב את דמותו של חוויאר פניה, היא קצת מפחידה, כי בני האדם יכולים במהרה לטבוע בשאפתנות ולאבד שליטה. למזלו, הוא פשוט יכול להעמיד פנים ולשחק את התפקידים. אולי זה מסר שאנחנו צריכים לקחת איתנו גם כשאנחנו מגדלים את השפם. אתם ממש רוצים את זה אבל מפחדים? קחו נשימה, קבלו השראה ממישהו אחר והתגברו על החשש, אין לדעת לאן זה יוביל אתכם.

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comentarios


bottom of page