מה לעשות כשהזקן יבש ומגרד?

חפפתם את הזקן, שמתם שמן, סירקתם - ועדיין מגרד לכם? אל תדאגו, אתם לא צריכים לגלח אותו אבל גם לא להמשיך לסבול, אלא לעשות רק דבר אחד - לתת לו לנוח משגרת הטיפוח

לפעמים זה מרגיש כאילו הוא תמיד היה איתי, אבל התחלתי לגדל את הזקן שלי רק לפני שנתיים. עם התשוקה הגדולה לתת לו לצמוח ולטפח אותו - הגיעו גם הרבה אתגרים (למשל - אכילת חומוס), הקשה מכולם מגיע כשהזקן מאוד יבש ומגרד, וזה לא נעים, לא ביום ובטח שלא בלילות החמים שבהם אנחנו נאבקים בלחות ובזמזומי היתושים של הקיץ התל אביבי.

במהלך החודשים השתמשתי בסבלנות בכל האפשרויות והקומבינציות, אבל לפעמים, לא חשוב כמה שמן או באלם שמים על הזקן, איך ומתי חופפים אותו, הוא פשוט יגרד מאוד וירגיש יבש מידי או שמנוני מידי. אחרי אינספור ניסיונות להבין מה הדרך הכי טובה להתמודד עם מצב כזה, הבנתי שהדבר קורה כשהשומניות הטבעית של הזקן יוצאת מאיזון. מה עושים? אפשר להגדיר את זה כריסטארט לזקן. לא, לא כזה שמלווה בתער וקצף גילוח, אלא הפסקה קצרה של שגרת הטיפוח בכל פעם שמגיעה התקופה הקצרה והמציקה שבה העור שמתחת לזקן מתייבש ומתחיל לגרד.

הזקן מגרד? תנו לו לנוח

תנו לזקן שלכם לנוח (צילום: לירון אראל)

במהלך החודשים השתמשתי בסבלנות בכל האפשרויות והקומבינציות, אבל לפעמים, לא חשוב כמה שמן או באלם שמים על הזקן, איך ומתי חופפים אותו, הוא פשוט יגרד מאוד וירגיש יבש מידי או שמנוני מידי. אחרי אינספור ניסיונות להבין מה הדרך הכי טובה להתמודד עם מצב כזה, הבנתי שהדבר קורה כשהשומניות הטבעית של הזקן יוצאת מאיזון. מה עושים? אפשר להגדיל את זה כריסטארט לזקן. לא, לא כזה שמלווה בתער וקצף גילוח, אלא הפסקה קצרה של שגרת הטיפוח בכל פעם שמגיעה התקופה הקצרה והמציקה שבה העור שמתחת לזקן מתייבש ומתחיל לגרד.

בגדול? מדובר בצום לזקן. אני מתחיל בחפיפה עם שמפו לזקן, ואחר כך מרכך. ומאותו הרגע אחרי המקלחת - אני לא נוגע בזקן במשך שבוע - עם שום מוצר. אני לא משתמש בשמן ולא בבאלם, אני לא חופף את הזקן ולא מרכך אותו, מה שבעצם מאפשר לו לייצר את השמן הטבעי שלו מחדש.