״אין לי שום צורך להיראות צעיר״

ישראל אהרוני, מבכירי השפים בישראל ומי שנחשב לאבי המטבח האסייתי בארץ, מספר למגזין מעפילים מהי הפעולה הגברית הראשונה שעשה בחייו, מה הסוד מאחורי הגבות שלו ואילו מרכיבים בחר לריח שנרקח במיוחד עבורו

בגיל 66 ישראל אהרוני לא נח לרגע: בקרוב ישתתף ב״מאסטר שף״, הוא פתח לאחרונה מסעדת ראמן בלבונטין (אחרי ההצלחה של הדוכן בשרונה מרקט) וממשיך את המסעות הקולינריים-טלוויזיוניים שלו עם גידי גוב, שמהלכם הם חושפים את הצופים למטבחים רבים ברחבי העולם.

ישראל אהרוני (מתוך תערוכת ״סינתטיקה״ של מעפילים

אהרוני והתפוזים בתערוכת ״סינתטיקה״. צילום: חיים יוסף

מי שהגיע ממשפחה דלת אמצעים בחיפה, ובהמשך למד בכלל אמנות, הוא כיום אחד השפים הבכירים והאהובים בישראל. לאורך השנים פתח מסעדות רבות כמו תפוח זהב הצרפתית ופט קואה הסינית, הוציא ספרי בישול, כתב בעיתונות המקומית והגיש תכניות בישול. אהרוני נחשב לאחד החלוצים שהפכו את המטבח האסייתי לאהוב ומוכר בישראל, וקשה לדמיין את כל המסעדות האסיאתיות שצצות כאן כפטריות שיטאקי אחרי הגשם, מתקיימות ומשגשגות ללא המקפצה הקולינרית שהעניק להן.

בחייו הפרטיים הוא אבא לארבעה ילדים ונשוי לגיגי. בנו הרביעי אומץ מאפריקה וביתו תמרה מבשלת ומגישה עמו בתכניות שלו. בלילות הוא שומר על שגרת קלאבינג במועדונים בתל אביב ותופס לעיתים את עמדת הדי.ג׳יי.

בשיחה עם מעפילים, אהרוני מתייחס לצד לא פחות חשוב בדמותו - המראה הייחודי שלו, שמעסיק אותו לא מעט לדבריו: "אני אוהב להיראות מטופח ומסודר באופן בסיסי. אין לי שום צורך להיראות צעיר מכפי גילי, אני גאה בגילי ורוצה להראות כמו בן 66 שנראה טוב. התפיסה שלי לעולם היא מאוד ויזואלית, אז כל דבר שיש לו גם ממד ויזואלי, כשהוא לא ויזואלי ביסודו, תמיד נורא מדליק אותי״.

כיצד אתה מטפח את עצמך? וכמה זמן אתה מקדיש לזה?

״רוחץ פנים כחמש פעמים ביום במים וסבון (סוג של אובססיה), שם קרם פנים, מורח את השיער והזקן, וגם את הגבות בקרם שיער מט. זה לוקח כעשר דקות ביום״.